Çözüm Ortakları Zirvesi

Nebim 2014 Çözüm Ortakları Zirvesi Yoğun Katılım ile Gerçekleşti

Nebim Türkiyenin perakende, toptan ve üretim sektörlerinde en fazla tercih edilen yerli ERP yazılım şirketi Nebimin, çözüm ortakları için düzenlediği Nebim Çözüm Ortakları Zirvesi, 20-23 Şubat 2014 tarihleri arasında Antalya - Belek Kaya Palazzo otelde 180 kişinin katılımıyla gerçekleşti. İlk gün hoşgeldiniz kokteyli ile karşılanan çözüm ortakları ve Nebim ekibi, üç gün süren zirvede 2014 yılına hazırlandılar.


"Gelişerek, Büyüyerek, Geleceğe"

Nebim Çözüm Ortakları Zirvesinin ikinci günü, Nebimin "Gelişerek Büyüyerek Geleceğe" sloganının izinde, Nebimin 2013 değerlendirmelerinin ve 2014 hedeflerinin paylaşıldığı oturumlar ile başladı. Çözüm ortaklarının görüşlerinin de alındığı ikinci gün oturumlarında, Nebimin 2014 yol haritasına, Nebim V3teki gelişmelere, proje uyarlama yöntemlerine ve Nebim destek sistemlerinde gerçekleştirdiği yeniliklere değinildi. Zirve, heyecanlı ve bir o kadar da renkli gala yemeği ve ödül töreni ile sonlandırıldı.

Her geçen gün büyüyen ekip

20-23 Şubat 2014 tarihleri arasında Antalyada 180 kişinin toplandığı büyük zirvenin ikinci gün açılış konuşması Nebim Genel Koordinatörü, Sedat Taşçı tarafından gerçekleştirildi. Taşçı, öncelikle 2013 yılındaki Nebimin performans değerlendirmesini çözüm ortaklarıyla paylaştı.  Nebimin 2013 yılında toplam büyümesinin %27 olduğunu belirten Sedat Taşçı, Nebim müşteri yelpazesine katılan yeni markaları tanıttı. Bu gelişmelerin Nebim ailesi adına pozitif gelişmeler olduğunu belirten Taşçı, "2014 hedeflerine 2013te gerçekleştirdiğimiz başarılı çalışmalara bakarak ulaşacağız. 2014, bizim için yatırımlarımızı artıracağımız ve beklentilerimizi yükselttiğimiz bir yıl olacaktır" dedi. Taşçı, Nebim Çözüm Ortakları arasına yeni katılan, Çözbil (Ordu), Kida (Amasya), Mysia (Balıkesir), Prodev (İzmir) ve Protur (İzmir) çözüm ortaklarını Nebim ekibi ile tanıştırdı ve tebrik etti. Sektörün 2011 yılında Nebim V3 ile tanışmasının ardından geri dönüşlerin çok pozitif olduğunu belirten Sedat Taşçı, Nebim V3 lisans satış payının her geçen gün yükselmesinin bunun bir göstergesi olduğuna değindi. Taşçı, etkili sunumunu, Nebimin Çözüm Ortaklarına destek veren ekibini tanıtarak tamamladı.

2014 yılı hedefleri umut verici

Nebim Nebim Çözüm Ortakları Zirvesinin ikinci oturumu Nebim Yönetim Kurulu Üyesi Murat Demiroğlu tarafından gerçekleştirildi. 2015-2020 hedeflerine değinen ve her geçen gün gelişerek büyüyen Nebimden bahseden Demiroğlu, Nebim V3 kullanıcılarının yaygınlaşmasının 2013 yılı öngörülerine uygun ilerlerdiğinden ve bunda Nebim Çözüm Ortaklarının payının büyük olduğundan bahsetti. Demiroğlu, kendisini dinleyen çözüm ortaklarına özellikle, e-fatura, e-defter gibi günümüz teknoloji trendlerinden bahsetti. "E-dönüşüm projeleri Nebimin ürün geliştirme yol haritasında en belirleyici faktörlerden biri olmaya devam edecektir"diyen Murat Demiroğlu, Nebimin 2014 yılındaki yol haritasını, kısa ve uzun vadeli pazarlama iletişimi planlarını çözüm ortaklarına anlattı. Zirvenin ve Murat Demiroğlunun sunumlarında en çok ilgi çeken konulardan biri Nebim Winnerdan Nebim V3e geçiş ve buna dair olan konu başlıklarıydı. Demiroğlu, "Nebim V3ün tercih edilme başarısı her geçen gün artıyor. Birlikte çalıştığınız firmaların Nebim V3 ile tanışmaları sürecinde sizlerin yanında olarak birlikte daha da başarılı bir noktaya ulaşacağız"dedi. Murat Demiroğlunun ardından sahnede yerini alan Nebim ERP Ürün Yöneticisi Abdullah Bekmezci, Nebim V3ün Nisan 2014te kullanıcılara sunulması planlanan versiyonu ile ilgili yeniliklere detaylıca değindi.  

Günün son oturumları ise Nebim İş Analizi Yöneticisi Özgür Denerin E-Defter sunumu ile devam etti. Dener, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sunulan E-Defter Uygulaması Yazılım Uyumluluk Onayını almış olan yeni Nebim V3 E-Defter çözümünü katılımcılara tanıttı.

Sunumlar, Nebim Verimlilik Proje Yöneticileri Onur Kolsuz ve Serdar Şeremetin Nebim Çözüm Ortaklarına yönelik yeni eğitim ve sertifikasyon planını anlatmasıyla devam etti. Daha sonra Müşteri İlişkileri Müdürü Ahmet Coşanay, Nebim Destek Müdürü İlhan Yalçın, Nebim Test Ekibi Takım Lideri Tolga Gökçek ve  Nebim Ürün Uzmanı Çağrı Güngörün sunumlarıyla Çözüm Ortakları, müşteri memnuniyeti ve verimlilik çalışmaları, NebimExtra destek süreçleri ve Nebim V3 ile raporlama konularında detaylıca bilgilendirildi.

İlk günün oturumları soru / cevap bölümleriyle sonlandırıldı. Çözüm ortakları akşam yemeğinin ardından organize edilen karaoke gecesiyle eğlenceli bir gece geçirerek performanslarını sergilediler.

Nebim V3 sunumlarına ilgi büyüktü

Nebimin, bu yıl 9.sunu düzenlediği Nebim Çözüm Ortakları zirvesinde satış ve pazarlama ile, proje uyarlama ve destek süreçlerine yönelik paralel sunumlar gerçekleşti. Yüz yüze görüşmeler ve uygulamalı sunumlar sayesinde üçüncü gün oturumları verimli ve sonuç odaklı geçti. Çözüm ortaklarının kendi ilgi alanları doğrultusunda katıldığı oturumlar, Nebim ekibi tarafından soruların yanıtlanmasıyla devam etti. Nebim ekibinden Sedef Bükülmez, Volkan Yıldırım, İlhan Yalçın ve Yılmaz Akgülün hazırladığı sunumlarda proje yönetimi ve Nebim V3 hakkındaki teknik bilgiler uygulamalı bir şekilde çözüm ortaklarına gösterildi. Nebimin ve Nebim çözüm ortaklarının, Nebim V3e ve yenilenen destek platformu NebimExtraya geçişleri ile ilgili projelerin detayları paylaşıldı.

Paralel oturumların gerçekleştiği satış salonunda ise Nebim Genel Koordinatörü Sedat Taşçının moderatörlüğünde yürütülen satış oturumları ağırlıklı olarak çözüm ortaklarının sorularını yanıtlamak üzere gerçekleştirildi. Çözüm ortaklarıyla yüzyüze gerçekleştirilen bu oturumda ileriye yönelik güçlü planlar yapıldı, hedefler konuldu ve ortak paydada buluşuldu.

Oturumlardan arta kalan zamanlarda Nebim ekibi ve Nebim çözüm ortakları ailesinin güneşli havanın keyfini çıkardığı, söyleşi yapma ve tanışma fırsatı buldukları Nebim Çözüm Ortakları Zirvesi 2014 canlı peformansların olduğu eğlenceli bir gala yemeği ve görkemli ödül töreni ile sona erdi.